teoretisera has 8 translations in 7 languages

translations of teoretisera

Imperatives and participles
Presens particip teoretiserande
Perfekt particip teoretiserad
Supinum teoretiserat
Type jag du han/hon/den/det vi ni de
Presens teoretiserar teoretiserar teoretiserar teoretiserar teoretiserar teoretiserar
Preteritum teoretiserade teoretiserade teoretiserade teoretiserade teoretiserade teoretiserade
Futurum ska teoretisera ska teoretisera ska teoretisera ska teoretisera ska teoretisera ska teoretisera
Konditionalis I skulle teoretisera skulle teoretisera skulle teoretisera skulle teoretisera skulle teoretisera skulle teoretisera
Perfekt har teoretiserat har teoretiserat har teoretiserat har teoretiserat har teoretiserat har teoretiserat
Pluskvamperfekt hade teoretiserat hade teoretiserat hade teoretiserat hade teoretiserat hade teoretiserat hade teoretiserat
Futurum exaktum ska ha teoretiserat ska ha teoretiserat ska ha teoretiserat ska ha teoretiserat ska ha teoretiserat ska ha teoretiserat
Konditionalis II skulle ha teoretiserat skulle ha teoretiserat skulle ha teoretiserat skulle ha teoretiserat skulle ha teoretiserat skulle ha teoretiserat
Imperativ - teoretisera - teoretisera -

Full conjugation of teoretisera

Words similar to teoretisera